Українці мріють про роботу в великих IT-компаніях з відомим на весь світ ім’ям, таких як Google і Microsoft.

Саме вони очолили загальні рейтинги найпривабливіших роботодавців за версією українських студентів і професіоналів по всіх галузях. Такі дані були отримані дослідницькою компанією Universum у партнерстві з кадровим порталом «HeadHunter Україна». Також окремо були представлені рейтинги кращих роботодавців в сфері IT.

Криза на ринку праці та в країні загалом накладає відбиток на кар’єрні вподобання українців. Сьогодні працівники високо оцінюють тих роботодавців, які надають можливість працевлаштування, не скорочують персонал, регулярно виплачують заробітну плату. Примітно, що в якості асоціацій зі своїм нинішнім роботодавцем професіонали використовували багато негативних слів, таких як «бюрократія», «бардак», «застій». Очевидно, що дані асоціації пов’язані з невдоволенням людей їхнім нинішнім становищем і депресивними настроями в суспільстві, відзначають аналітики.

Топ-15 IT-роботодавців за версією професіоналів

 1. Google
 2. Microsoft
 3. Luxoft
 4. Ciklum
 5. GlobalLogic
 6. EPAM
 7. IBM
 8. Intel
 9. Yandex
 10. Cisco Systems
 11. Softserve
 12. Samsung
 13. HP
 14. Siemens
 15. Kyivstar

На відміну від професіоналів, студенти мають більш високі очікування щодо роботодавців. Першими за значимістю якостями роботодавців студенти назвали професійне навчання і розвиток, високий дохід в майбутньому і стійке фінансове становище.

Для професіоналів найважливішою якістю роботодавця став конкурентоспроможний базовий оклад. Далі йдуть професійне навчання і розвиток, а також стійке фінансове становище. Після закінчення навчання студенти претендують на зарплату в діапазоні від 3500 до 4500 грн. Примітно, що на відміну від професіоналів, українські студенти частіше називали роботодавцями мрії великих вендорів на зразок Intel і IBM, а не місцеві аутсорсингові компанії.

Топ-15 IT-роботодавців за версією студентів

 1. Google
 2. Microsoft
 3. Intel
 4. GlobalLogic
 5. Luxoft
 6. IBM
 7. Samsung
 8. Yandex
 9. EPAM
 10. HP
 11. Softserve
 12. Ciklum
 13. Lenovo
 14. Cisco Systems
 15. PrivatBank

Основу рейтингу становить дослідження, в ході якого було опитано понад 3000 українських студентів і більше 12 000 професіоналів. Основна мета дослідження – з’ясувати, які роботодавці є найпривабливішими і чому, а також які кар’єрні вподобання студентів і професіоналів в Україні. З повними результатами рейтингу ви можете ознайомитися на сайті Universum.

Нагадаємо, схоже дослідження в березні 2015 року для «HeadHunter Україна» робила компанія EY (Ernst&Young). Згідно з отриманими даними, українським студентам більше подобаються місцеві компанії-аутсорсери. Так, на першому місці опинилася компанія Ciklum, на другому – ELEKS, а на третьому EPAM. У рейтингу Google зайняв п’яту позицію, а Microsoft розташувався на восьмій.

Джерело: finance.ua

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>